Türkiye’nin en eski üniversite radyosu ünvanını taşıyan “radyo boğaziçi“tarafından bağımsız müzik gruplarının sesini duyurması için 17. düzenlenen “Battle of the Bands” yarışmasının başvuru süreci başladı. Güçlü bir geleneği temsil eden ve Türkiye’nin her yerinden gelen başvuruları özenle değerlendiren Sınırsız Müzik Günleri, “Battle of the Bands” ile genç müzisyenlere iyi bir başlangıç yapma fırsatı sunuyor.

Battle of the Bands Finali” plak şirketlerinin temsilcilerinden ve müzik otoritelerinden oluşan alanında yetkin jüri üyelerinin katılımıyla gerçekleşecek. 1 Ağustos tarihinde başlayan başvurular 1 Eylül‘de sonlanacak ve dereceye giren grupların ödüllendirileceği etkinlik, 3 Ekim Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs‘te müzikseverlerle buluşacak.

Dereceye giren müzik grupları için ödüller:

Birinciye;
WePlay’den single ödülü

İkinciye;
Hayyam Stüdyoları’nda 1 günlük kayıt ödülü

 

Tüm Türkiye’den katılıma açık olan yarışmaya katılmak isteyen ve kendine güvenen müzik grupları için gerekli şartlar ve bilgiler:

• Yarışmacı gruplar amatör olmalıdır. (Daha önce herhangi bir nedenden dolayı ticari amaçlı albümleri yayınlanmamış olmalıdır.) Grup üyeleri yalnızca bir grupta çalabilir. Aynı kişi farklı gruplarla yarışmaya katılamaz.

• Başvurular 1 Ağustos 2015, Cumartesi günü başlar ve 1 Eylül 2015, Salı gününe kadar devam eder. Yarışmaya katılacak gruplar demolarını, müzik tarzı, grubu anlatan tanıtıcı bilgi ve resimle birlikte, bu tarihe kadar radyo boğaziçi’ne dijital yollarla, elden veya kargo ile iletmek zorundadırlar.

Adres: Radyo Boğaziçi, Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs 1. Erkek Yurdu No:11, 34342 – Bebek, İstanbul

• Demolar CD/Audio veya mp3 formatında olmalıdır.
Grup performanslarının değerlendirilmesinde jürinin daha sağlıklı bir değerlendirme yapabilmesi açısından, hazırlanan demolarda yer alan eserler grupların kendi besteleri olmalıdır ve demo CD’sinde en az üç şarkı bulunmalıdır. Bu şarkılardan en az ikisi grubun kendi bestesi olmalıdır, üçüncü şarkı opsiyonel olarak cover/uyarlama olabilir.

• Daha önceden yarışmış bir şarkı yarışmaya kabul edilmez. Besteler eğer bu yarışmaya katılmamışsa katılma hakkı kazanabilir.

• Başvurular bittikten sonra yapılacak ön elemede, finale katılmaya hak kazanan gruplar, finalde performanslarını plak şirketlerinden temsilciler ve müzik otoritelerinden oluşan seçkin bir jüri önünde sergileme fırsatını yakalayacaklardır.

• Finallere katılmaya hak kazanan gruplar 14 Eylül 2015 tarihinde sosyal medya ve basın yayın organları aracılığıyla duyurulacaktır.

• Finalist grupların final performans sırası, final günü çekilecek kura ile belirlenecektir.

• Finalistlerin yarışma sırasında çalacakları şarkılardan en az ikisi kendi besteleri olmalıdır.

* Yarışma 3 Ekim Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te gerçekleşecektir.

** Jüri üyelerimiz ve ödüller önümüzdeki günlerde güncellenecektir.

Detaylı bilgi ve başvuru için:
bob2015@radyobogazici.net

Ayça Recen
0538 286 89 06

Berk Altunkeyik
0534 382 97 20