Ş

u sıralar yeni albüm haberiyle yürekleri ferahlatan beşli Radiohead‘in online hesaplarında bir süredir fanlarının dikkatini çeken birtakım garip değişiklikler görülüyor. Peki bütün bunların amacı ne? Neden böyle alengirli işler peşindeler? Biraz araştıralım dedik:

İlk olarak Reddit kullanıcılarının dikkatini çeken bu değişim, grubun web sitesinin yavaş yavaş solarak kaybolmasıyla başladı. Şu an siteye girmeye çalıştığınızda bembeyaz bir ekranla karşılaşıyorsunuz. Aynı şekilde, grubun Facebook ve Twitter hesaplarındaki gönderiler de ortadan kaybolmuş durumda. Thom Yorke‘un Twitter hesabında da aynı durum söz konusu. Profil resimleri ve kapak fotoğrafları da ortada yok!

Screen-Shot-2016-05-01-at-18.38.56

Tüm bu olanların grubun hayranlarına gönderdiği Burn the Witch (Cadıyı Yakın) başlıklı mesajla bir ilgisi olduğu düşünülüyor. Tam da 30 Nisan günü ellere ulaşan bu mesaj, aslında Alman kökenli mitolojilerde Witches Night (yani Cadılar Gecesi) adı verilen döneme referans yapıyor olabilir. Bunun hemen ardından 1 Mayıs tarihine denk gelen ve yeniden doğmayı sembolize eden özel gün International Dawn Chorus Day de, ne tesadüftür ki Radiohead‘in yeni kurduğu plak şirketinin ismi! Fanların çoğunluğu bu durumu yeni albümün sürpriz bir şekilde bu gece çıkabilecek olması ihtimaline bağlıyor.

Grubun dokuzuncu albümü için tertemiz bir sayfa açmak istediği ortada, bakalım teoriler tutacak mı?

Her şeyin ortadan kayboluyor olmasının manidarlığını şöyle perçinleyelim istedik: