R

adiohead’in her albümü ayrı bir vaka analizi olabilir. Grup, son albümünü yayınlamadan önce websitesi dahil tüm mecralardaki arşivini tamamen silip temiz bir sayfa açarak karşımıza çıkmıştı. “A Moon Shaped Pool” albümünün ardından turneye çıkan grup, şimdi de tüm dünyaya konser vermeye hazırlanıyor.

Geçtiğimiz ay merakla beklenen 9. stüdyo albümleri “A Moon Shaped Pool” ile yeniden sahalara dönen Radiohead, sıra dışı tanıtım hareketlerine devam ediyor. Albüm öncesi tüm sosyal medya hesaplarını temizleyen ve websitesini beyaza bürüyen grup, albüm için açılan amoonshapedpool.com adresinden 17 Haziran günü tüm dünyaya konser vereceğini duyurdu.

Radiohead yapmış olduğu duyuruda; 17 Haziran günü 5 farklı kıtadaki bir çok müzik dükkanında gün boyu süren bir ses yayını gerçekleştireceğini hayranları ile paylaştı. Grup, bu müzik dükkanlarında yarışmalar, öğretici sanat çalışmaları ve daha bir çok etkinlik de düzenleyecek. Radiohead’in bu sürpriz etkinliğine İstanbul’dan Velvet Indieground müzik dükkanı ev sahipliği yapacak. Biz de böylece Radiohead’in çizgi dışı çalışmalarından birine tanıklık etme fırsatı yakalacağız.

Radiohead