Anlamıyoruz diye korkmayın, sizin için anlayan Rave Mag var!

Thom Yorke’un geleceği gördüğüne eminiz. Özellikle ‘In Rainbows‘ albümünden sonra resmen “Müzik dünyasında gelecek slide show”u açıp izletti hepimize. Notalarının arasında dönüp durdukça, müziğin giydiği kıyafetleri, yeni elektronik taçlandırmaları tanıdık. Albüm arşivlerimizden ayrılmayacağı anı kanıtladığında, müziğin geleceğinde elektroniğin başrolde olacağını biliyorduk. Thom Yorke’un bunu nereden bildiğini de az önce söyledik. Adam geleceği görüyor!

Yılın başında, Radiohead, PolyFauna adlı uygulamalarının tanıtımını yaptı. Thom Yorke projenin; “İlk bilgisayar çağı deneyleri ve bilinçaltımızda yaşayan varlıkların birleşimi” olarak tanımladı.

Ne?

Şöyle ki, Radiohead müziklerini dinlerken ne hissetmemiz gerektiğini bir şekilde bize anlatıyordu. Şimdi ne görmemiz gerektiğini de bize gösterecek. İmgeler ve ‘The King Of Te Limbs’ şarkılarından sesleri birleştirerek albümün derinlerine inmemiz için bir yol çizdi. Evet, Radiohead bizi ele geçiriyor, dünyayı da ele geçirse keşke! Belki daha güzel bir yer olur.

Bu sabah uygulamanın büyük bir güncellemeye uğradığını gördük. Daha önce duyulmamış müzikler ve metruk, terk edilmiş, kimsesiz mekanların görüntülerinin birleşimiyle karşılaştık.

Eylül ayında stüdyoya girmeyi planlayan Radiohead’in bize gelecekten gönderdiği “şey”leri aşağıda görebilirsiniz.

Bv8ZKGcCIAAUaKn

BwT1preCMAAs3QC

BwT28eOCcAAKW6o