B

ahar ayları boyunca yeni bir albümle geri döneceklerinin sinyallerini veren Queens of the Stone Age, nihayet “Villains” adlı albümün etrafındaki sis perdesini araladı!

2013’te yayınladıkları evladiyelik albüm “…Like Clockwork” sonrasında sessizliğe bürünen Queens of the Stone Age, geçtiğimiz haftalarda sosyal medyada paylaştıkları görseller ve dün yayına aldıkları gizemli bir web sitesiyle yeni bir albüme dair ipuçları vermeye başlamıştı. Daha yüksek tempolu olacağı ve bir önceki albüm gibi başka isimlerle iş birliği içermeyeceği de grubun beyni Josh Homme tarafından doğrulanmıştı ama bütün bunlar daha çok soru işareti yaratmıştı. İşte bu sis perdesi bugün nihayet aralanmış oldu.

“Villains” adını verdikleri yedinci stüdyo albümleriyle geri dönecek olan gruba, prodüktör koltuğunda da Adele, Bruno Mars, Lady Gaga gibi isimlerle çalışan Mark Ronson eşlik edecek. Henüz çıkış tarihi açıklanmayan albüme ilk bakışı atmamızı sağlayan kısa bir video da yayınlandı. Grup üyelerinin yalan makinesi testine katıldığı ve komedi dozu yüksek olan Liam Lynch yönetmenliğindeki videoda, “Feet Don’t Fail Me” adlı yeni bir şarkıya da tadımlık olarak kulak vermek mümkün. Merak edenleri hemen şöyle alalım: