2

013’te yayınladıkları son albümleri …Like Clockwork sonrası dört yıllık bir ara veren Queens of the Stone Age’in merakla beklenen yedinci stüdyo albümünden detaylar gelmeye devam ediyor!

Grubun esas adamı Josh Homme, Yeni Zelanda‘da konuk olduğu Rock FM programında yedinci stüdyo albümlerine dair yeni ipuçları verdi. Bu albümde daha yüksek tempolu ve agresif tonlarla karşılaşacağımızı belirten Homme, son albümleri …Like Clockwork‘ün “bir şeyleri aşmak” üzerine olduğunu, bu albümün ise “bir şeyleri aştıktan sonra yola devam etmek” düşüncesine yoğunlaştığını da söyledi.

“Günün sonunda, bu albüm de hayatımın belli bir kısmının yansıması. Benim için en önemli albüm, o an üstünde çalıştığım albüm oluyor bu yüzden de. Risk almazsanız bir yere varmanız zor. Kendimi tekrarlamak değil, bu mücadeleye her seferinde yeniden atılmak istiyorum, böylece işin heyecanı kaybolmuyor.” diyen Homme, albümün çıkış tarihi hakkında “rock’n’roll usulü saklambaç” ifadesini kullanarak bizleri bir süre daha merakta bırakacaklarının sinyallerini de verdi. Bu haberin şerefine, sizleri grubun 2013 tarihli “If I Had A Tail” performansıyla baş başa bırakalım: