G

eçtiğimiz yıl ansızın aramızdan ayrılan efsane sanatçı Prince, geride bıraktığı tüm müzikal mirasın yanı sıra kariyeri boyunca her dönem yansıttığı sanatçı vizyonunun yansımalarını görmeye devam ediyoruz. Buna en son örnek ise Pantone Color Institute‘den geldi. Pantone, Prince’in moda ve kültüre olan katkılarını taçlandırmak için kataloğuna sanatçıyla özdeşleyen ‘Love Symbol #2’ isimli renk ekledi.

Geçtiğimiz ay Prince’in klipleri ve canlı performanslarının yavaş yavaş sanatçının resmi YouTube hesabında yerini almaya başladığını duyurmuştuk. Daha öncesinde ise Prince‘in tüm arşivi online dinleme platformlarında yerini almıştı. Şimdi ise Pantone, efsane sanatçıyı onurlandırmak adına kendisinin mor renkli Yamaha piyanosundan yola çıkarak ‘Love Symbol #2’ adını verdiği bir renk yayınladı.

Pantone Color Institute Başkan Yardımcısı Laurie Pressman, “Love Symbol #2, Prince’in benzersiz mor renginin tutarlı bir şekilde yayılması ve sanatçının her alanda olduğu gibi rengiyle de ikonik olarak kalmasını sağlamak istedik.” sözleriyle neden böyle bir proje yaptıklarını net bir şekilde açıklıyor.

Hazır Prince‘i anmışken, haberi efsane canlı performanslarından biriyle taçlandıralım.