BBC tarafından Birmingham’ın gelecek vaat eden isimleri arasında yer alan Pleasure House, Keşif Sahnesi‘nin bu haftaki konuğu oluyor.

 

Grup olarak yaklaşır bir buçuk yıldır birlikte olan Alex Heffernan (vokal-gitar), Abbas Shah (gitar), Jon Moore (bass) ve James Burgess (davul)’in geçmişi üniversite yıllarına dayanıyor. 2014 yılında kaydettikleri demo albüm ile Bandcamp üzerinden sesini duyuran Pleasure House müziğini dirty indie-dance pop olarak nitelendiriyor. Albümden yayınlanan ilk single “Blow My Mind” temiz gitar tonları ve bass dokusuyla odak noktası oluyor. Mutluluk hissiyle ilerleyen albüm zaman geçtikçe başta dinleyicinin yakaladığı heyecanı kaybetse de “Different Romantic” ile toparlanıyor.

 

 

2015 içinde belirli aralıklarla 3 single yayınlayan Pleasure House, “Sunrise” ile büyük beğeni topluyor. Aynı dönemde yayınlanan “Skin & Bones“, “Like A Drug” gibi grubun dikkat çeken çalışmaları arasında yer alıyor.

 

 

Geçtiğimiz günlerde yeni single’ı “Cyan” ile gündeme gelen Pleasure House, Show Your Colours adında dört şarkılık bir EP ile geri dönüş hazırlıkları yapıyor. Mastering’i Pete Maher tarafından yapılan “Cyan“ın prodüktör koltuğunda Isabel Selinger-Morley oturuyor. Birmingham çıkışlı dörtlü elektronik elementlere daha fazla yer vereceklerini ve öncesinin tersine daha ağırbaşlı bir EP ile dinleyici karşısına çıkacaklarını belirtiyor. Bu sene 40. yılını kutlayan ve kurulduğundan bu yana bir çok ismi efsaneleştirmiş RAK Studios‘da kaydedilen EP 25 Mart’ta yayınlanacak. Aldıkları destek ve etkilendikleri isimlerle birlikte tarzında değişikliğe giden Pleasure House‘un yeni single’ı “Cyan“ı aşağıdaki bağlantıdan dinleyebilirsiniz.

 

FACEBOOK | SOUNDCLOUD