Önümüzde bol danslı bir hafta sonu varken hazırlık niyetine böyle bir şey hazırlamamız kaçınılmazdı.

Bu hafta sonu dopdolu festival ve gig’ler arasında hala nereye gideceğinize karar verirken size ısınma turu niyetine ezberleri bozarak yavaştan hızlıya doğru hazırladığımız playlist kulaklarınıza amade. Favorilerimiz arasında cuma gecesi için indigo‘daki Alex Niggemann ve Murat Uncuoğlu ya da alternatif olarak Kloster‘daki Cess var. Avrupa yakasına geçmeye üşenenlere ise Caddebostan’da NOW.‘ın düzenlediği sokak etkinliği Last Two Hours, İskele Tekel’de sizi bekliyor olacak.

Hızımızı alamayıp cumartesi gününe baktığımızda birbirinden güzel iki festival bizi bekliyor. Kilyos’taki yeni mekanında Babylon Soundgarden ve 10. yılını kutlamaya hazırlanan Chill-Out Festival.

Kilyos, Radyo Babylon, RBMA ve İstanbul sahnesinden oluşan Babylon Soundgarden; Anna Calvi, Baths, Acid Arab, Wild Beasts, Maverick Sabre gibi isimleri deniz kıyısında bol dansla ve neşeyle ağırlayacak. Main, Next ve Other Stage’den oluşan ve pazar günü de devam edecek olan Chill-Out Festival ise Stavroz, Infinity Ink, Slowdive gibi isimleri konuk ediyor. Karar vermek gerçekten zor.

Festival moduna girmek istemeyenlere ise alternatif öneri olarak yine indigo’da NOW. ve Mr President işbirliğiyle İlker Aksungar, Yang, Agahuz ve Becky From Rugrats kabine geçecek.

Yaz mevsimini güzel karşılamak dileğiyle bol eğlenceli bir hafta sonu diliyoruz.