“Nerdesin-aşkım–burdayım-aşkım” lobisinin ünlü isimlerinden Placebo, yurdumuzu şenlendirmesine bir aydan biraz fazla kala henüz çıkmamış 7. stüdyo albümleri “Loud Like Love”dan ilk single olarak “Too Many Friends”i yayınladı. ‘Normal’ klip çekilene kadar şu zamanların popüler “ezberleyin bunları he, sorucaz konserde” alt metinli lyric video’suna sığınan grubun çalışması şu şekilde;

İngilizce hazırlığı henüz bitirmiş lise öğrencisinin ilk hevesi kıvamındaki sözlerin en dikkat çekici yanıysa seneler içinde nancy boy’lardan, “change your taste in men”lerden “my computer thinks I’m gay / I threw that piece of junk away”lere; “a friend with weed is a friend indeed”lerden “I got too many friends that I’ll never be there for”lara doğru yaşanmış evrim.

Ön-ergenlik yıllarımızda bir şekilde yer etmiş olan diğer tüm gruplar gibi biz büyürken onların da yaşlanıyor olduğunu kabul edemediğimiz gruplardan Placebo da böylece bizi gittikleri yol yol mudur, Brian müdür hala müdür müdür? tadındaki sorularla baş başa bırakanlar [uzuuun] listesine eklenmiş oluyor.