G

elişen teknolojiye paralel olarak markaların müzik içerikli/dokunuşlu hareketleri de arttı. Buna son girişim onlara Pizza Hut da dahil oldu. Pizza kutularının içerisine DJ’i deck’i yerleştiren Pizza Hut, gönlümüzü çalmayı başardı.

Ülkemizdeki fast food markaları İdo’dan Özcan Deniz’e kimi reklam filmlerinde kullansak diye düşünürken dünyada olay daha farklı ilerliyor. Baskı şeklindeki elektronik sistem oluşturma konusunda uzman olan Novalia şirketiyle iş birliği yapan Pizza Hut, yeni kutularının iç kısmına iki deck, crossfader, pitch ve ses kontrolünün yer aldığı bir DJ kurulumu yerleştirdi. Bataryanın yer aldığı kutular Bluetooth aracılığı ile bilgisayarınıza ve telefonunuza bağlanarak DJ performansı için hazır hale geliyor.

Rinse FM‘den DJ Vectra’nın tanıtımını yaptığı bir video da paylaşan Pizza Hut‘ın bu kutuları Türkiye’ye getirip getirmeyeceğini bilmiyoruz fakat bu uygulamanın fazlaca ses getireceği kesin. Daha önce McDonald’s da benzer bir numara ile karşımıza çıkmıştı. Merak edenler aşağıya alalım.