28 Haziran sabahına uyandığımızda o gün için sıradan olmayan çok önemli bir farklılık vardı hayatımızda. Çünkü Amerikalı alternative-rock dörtlüsü Pixies, tam dokuz yıl aradan sonra yayınladıkları single, ‘Bagboy’ ve bir oyuncu değişikliği ile ( Basscı ve vokalist Kim Deal’in yerine adaşı Kim Shattuck yer değiştirdi) tekrar aramıza döndüklerini duyurdu.

1999 yılında ‘Fight Club’ da kullanılan ‘Where is my mind?’ ile şöhretlerinin zirvesine ulaşan grup, ’88-’91 yılları arasında çıkardıkları dört albüm ile hızlı giriş yaptıkları müzik piyasasından en son 2004 yılında yayınlanan ‘Bam Thwok’ ve bir Warren Zevon cover’ı olan ‘Ain’t That Pretty at All’ parçaları ile sessizce kayıplara karışmıştı. Heyecanımız yarım mı kalacak diye düşünürken grup 3 Eylül’de EP-1 isimli EP’lerini yayınlayacaklarını duyurmuşlardı. Neden EP-1? Onca yıl ortalarda yokken bir isim bulamadılar mı sorusunu New York Times’da düşünmüş olacak ki bu EP’nin küçük bir serinin başlangıcı olacağını ve bu serinin önümüzdeki 15 ay boyunca devam edeceğini öğrenmişler. 

Gelelim konumuza! Grup, bugün dijital ortamda satışa çıkan EP’nin 10 inch’lik plak versiyonu ve bir tshirt ile 5000 adetlik limited edition paketi oluşturmuşlar. Bununla da yeterli kalmayan Pixies, 4 parçalık yeni EP’sinden ‘Indie Cindy’nin video klibini de bugün yayınladı.

‘Indie Cindy’:

‘Bagboy’: