G

eçtiğimiz yıl iPhone 7 piyasaya çıktığında en büyük değişim telefonda yer almayan kulaklık jakıydı. Evet, yönelim bluetooth kulaklıklardan yanaydı fakat çoğunluğun ortak görüşü henüz bu teknolojiye hazır olmadığımız yönünde. Normal bir kulaklıkla bir şeyler dinlemek isteyenlerin iPhone 7 kullanıcılarının düşük bataryada bunu gerçekleştirmesinin hiçbir çözümü yok. Ta ki geçtiğimiz günlerde Japon teknoloji devi Pioneer, Lightning isimli yeni kulaklık modelini tanıtana kadar.

Pioneer, Apple’ın kulaklık jakını çıkarması ile ortaya çıkan temel bir sorunu, Lightning isimli yeni bir kulaklık ortadan kaldırdığını duyurdu. Lightning sahip olduğu konvektör ile kullanıcısına müzik dinlerken aynı anda telefonunu şarj edebilme olanağı sunuyor.

Lighthing, sahip olduğu şarj çözümünün yanı sıra ses engelleyici adaptasyon, kulaklığın kulaktan çıktığı anda müziğin otomatik durması gibi birkaç inovatif özelliği de sahip. Pioneer‘ın bu yeni kulakiçi kulaklığı ayrıca kendi iOS uygulamasına da sahip, Bu uygulama, ses özelliklerini kontrol etmenizin yanı sıra, favori uygulamanızı açıp, sesli arama yapma ve daha pek çok şeyi yönetmenize olanak tanıyan bir “akıllı düğme”yi de içeriyor.

Kulaklığı kafasında canlandıramayanları aşağıya bekliyoruz.