Dünyanın en ünlü şarkıcı, besteci, yapımcı ve moda tasarımcılarından biri olan Pharrell Williams ve politikacı-avukat Al Gore, dünya üzerinde gelmiş geçmiş en kapsamlı kampanyayı gerçekleştirmek istediklerini duyurdular. Live Earth konserlerinin ikinci turnesini yapmak istediklerini belirten Williams ve Gore, küresel ısınmayı ve iklim değişikliğinin ciddiyetini, Antarktika (18 Haziran) da dahil olmak üzere 7 kıta boyunca anlatacaklar.

İkiliye Davos’ta Dünya Ekonomi Forumu konuşmaları için çok büyük çaplı müzik etkinliklerin organizasyonunu üstlenen yapımcı, yeni medya girişimcisi, yatırımcı ve activist Kevin Wall da eşlik etti. 193 teleziyon ağının kapsayacağı 2 milyar seyirciye ulaşmasını hedefledikleri etkinliğin detayları hakkında konuştular.

Etkinliğin yaratıcı direktörü olan Williams, sanatçı isimlerini açıklamadı ama ‘Yalnızca sanatçılar sahnede performans yapmayacaktır, bütün insanlığın harmonize olacağı bir etkinlik olacak’ dedi. Williams 2007 senesinde Rio de Jeneiro’da Live Earth çaldığında insanların etkinliğin amacını anlamadığını, küresel ısınmadan bir haber olduklarını ve dolayısıyla alay konusu olduklarını açıkladıktan sonra bu sefer ortaya çok farklı bir şey çıkarmak istediklerini belirtti.