Mayıs ayında açılan festival sezonu halen daha tüm yoğunluğu ile devam ediyor. Önümüzdeki günlerde hem tatil bölgelerinde hem de İstanbul dolaylarında bir çok festival katılımcılarını bekliyor olacak. Bugün, İtalyan ayakkabı markası Superga‘nın sponsorluğundaki şehrin yeni festivali ‘People of Istanbul‘ duyuruldu.

19 Eylül‘de Life Park‘a yerleşecek olan People of Istanbul festivalinin programında; ‘Uptown Funk‘ ile geçtiğimiz yılın en hit şarkılarından birine imza atan ve bu yılın başında 4. stüdyo albümü ‘Uptown Special‘ı yayınlayan BRIT ve Grammy ödüllü İngiliz prodüktör Mark Ronson, 8 yıllık bir aranın ardından bu yıl ‘Hairless Toys‘ albümü ile geri dönen ve Sonar Festivali‘nde tanık olduğumuz mükemmel canlı şovuyla elektronik müzik sahnesinin özgün figürlerinden olan Roisin Murphy, BBC Sound of 2015 listesine girmeyi başaran ve ‘Walk‘ şarkısı ile yılın önce çıkan isimlerinden biri olan bunun yanında ilk albümünü yayınladıktan sadece 8 gün sonra bizlerle buluşacak olan İngiliz şarkıcı ve söz yazarı Kwabs, Kuzey topraklarının electro-pop projesi Kate Boy, uzun bir aradan sonra ‘Mevzu Makamı’ albümüyle geri dönen yerli sahnemizin başarılı hip-hop temsilcisi Mode XL ve mayıs ayında ilk albümü ‘Bastars‘ı Devonali Records etiketiyle yayınlayan Ah! Kosmos yer almakta.

Yaz mevsimini boynu bükük bir şekilde geride bırakan İstanbullulara müzik ve eğlenceli bir dolu gün sunan People of Istanbul‘un avantajlı biletleri yakında Biletix üzerinden satışa sunulacak.

 

Etkinlik

Mark Ronson:

Roisin Murphy:

Kwabs:

Kate Boy:

Ah! Kosmos: