80’lerdeki romantik komedileri seviyorsunuz, Pretty in Pink ya da Sixteen Candles‘daki Molly Ringwald, Say Anything’deki John Cusack ya da Andrew McCarthy size mutluluk mu veriyor? O zaman doğru yerdesiniz. Çünkü Pawws, John Hughes filmlerinin romantik atmosferini şeker pembesi pakette sunuyor.

Pawws, yani Lucy Taylor, İngiliz bir elektronik pop şarkıcısı. 6 yaşından beri piyano ve flüt çalan, eğitimli bir müzisyen. Solo çalışmalarına başlamadan Bloc Party‘den Kele Okereke‘nin turunda klavye, MGMT‘nin Electric Feel şarkısında flüt çalmış ve MGMT’nin turuna katılmış. Pawws ismini almasında kedileri ve W harfini sevmesinin etkisi olduğunu söylüyor, Line of the Best Fit verdiği röportajında.

Şimdiye kadar Slow Love ve Time to Say Goodbye adında iki şarkı ve Sugar isminde bir EP yayınladı Lucy Taylor ve henüz EP yayınlanmadan önce müzik bloglarının ilgi ve sevgisini görmeye başlamıştı bile. Tatlı ve dinlemesi kolay, akılda kalan pop şarkıları yapıyor Pawws ve bu şarkılara da kendi deneyimlerini ve 80’ler müziği ve filmlerinin ilhamını katıyor.

Genellikle ismi Annie, Robyn, AlunaGeorge ve Tove Lo gibi isimlerle anılıyor, ama ben bir Summer Camp benzetmesi çok daha yerinde olurmuş gibi hissediyorum. Her halükarda eğer bu isimler sizi mutlu ediyorsa Pawws’a bir şans vermenizde fayda var. Şarkılardan favorilerim: Slow Love ve Give You Love.

‘Slow Love’:

‘Give You Love’: