Yıllar ilerledikçe müzik sahnesinde ayrı bir misyon edinen ve bu yıl Primavera ve Glastonbury festivallerinde performans sergileyen Patti Smith, yazarlık kariyerinin National Book Award etiketine sahip kitabı ‘Çoluk Çocuk‘un (Just Kids) Showtime tarafından televizyona uyarlanacağını duyurdu.

60’ların sonunda New York keşmekeşindeki bohem hayatını sanatla süslemeye çalışan genç bir kadının, benzerlik ve zıtlıkları kalp atışlarında hissettiği ilişkisini ve etkileşim dolu paylaşımlı yaşantısını konu alan ‘Çoluk Çocuk‘, Patti Smith ve Penny Dreadful’un yaratıcısı John Logan tarafından hazırlana senaryo ile diziye dönüştürüyor. 2010 çıkışlı kitap için uzun süre film beklentisi oluşsa da şimdiye kadar bu tarz bir girişim olmamıştı.

Patti Smith, kitabında bahsettiği karakterileri daha derinlemesine inceleme ve hikayenin dışında kalan olayları beklenenin aksine daha özgürce işleme fırsatı yakaladığı için heyecanlı olduğu şeklinde bir açıklamada bulundu. Geçtiğimiz günlerde Martin Scorsese ve The Rolling Stones‘tan Mick Jagger’ın iş birliği yapacağı ‘Vinyl‘ dizisinin ardından bu sezon müzik temalı dizilerle fazlaca vakit geçireceğimiz aşikar. Bilgileri depoladığımıza göre merakla bekleyiş moduna gecebiliriz.