B

aharın yaklaşmasıyla birlikte İstanbul’da gerçekleşecek festivaller de bir bir açıklanmaya başladı. 15 Mayıs’ta Küçükçiftlik Park‘a yerleşecek Parkfest‘in line-up’ı açıklandı.

Geçen yıl The do, Kadebostany, Pricess Chelsea gibi uluslararası isimlerin yanında yerli sahnemizden Kalben ve Nilipek’e yer veren Parkfest,  bu yıl de line up kurgusunda benzer bir yol izleyerek karşımıza çıkıyor. Sözü daha da uzatmayıp 15 Mayıs’ta, yaz mevsimine bir kaç adım kala bizlere mutlu bir gün vaad eden festivalde sahne alacak isimleri sizlerle paylaşalım;

parkfest

Son yılların en önemli isimlerinden biri olan Amerikalı rapçi ve söz yazarı Azaelia Banks‘in headliner olduğu festival, Fransızların ön planda olduğu bir ekiple şenlenecek. “Dans mon quartier” ile geçtiğimiz yaz mutluluk saçan Riff Cohen ve “Come” ile radyolardan sesini eksik etmeyen Jain, festivalin Fransa’dan konukları olacak.

Yerli sahnenin nevi şahsına münhasır DJ/Prodüktörü Veyasin, İstiklal’deki grafitileri ve videosu ile gözlerimize bayram ettiren projesi Hey Douglas ile sahne alacak. Ülkemizden bir diğer ses ile retro pop tarzındaki çalışmaları ile Gökçe Kılınçer olacak.

Sahne dışında sanat ve tasarım atölyeleri ile sanat açlığımızı doyuracak Parkfest’in biletlerine ulaşmak isteyenler buraya tıklayabilir.

Festival’in heyecanına kapılmak için Azaelia Banks’tan Ice Princess‘i dinlemeye sonrasında da Hey Douglas’ın izleyeni hayran bırakan İstiklal Re-Edit klibini izlemeye davet ediyoruz.