M

üzik sahnesi ile sinema dünyasının yakın temasından son derece memnunuz. Son ödemde yayınlanan yapımlar sayesinde müziğin sihirli dönemlerine sık sık uğrama şansı yakalıyoruz. Bundanlardan biri de beyazperdeye uyarlanacak olan Paradise Garage oldu.

1977 ve 87 yılları arasında New York’ta Hudson Square’de açık kalan Paradise Garage, dönemin diskotek kültürünü en iyi taşıyan ve dans müzik tarihinde önemli bir yere sahip olan mekanlarından biri. Yönetmen Jonathan Ullman tarafından sinemaya aktarılacak olan Paradise Garage, Duran Duran, New Order, Madonna, Whitney Houston gibi bir çok önemli ismi ağırlayan ve modern dans sahnesini gelişmesine katkı sağlayan gece kulüplerinin başında geliyor.

Geçtiğimiz yıl What is the Paradise Garage? adında 15 dakikalık bir kısa film ile Paradise Garage efsanesinin kapısını aralayan Jonathan Ullman, şimdi de bir uzun metraj film ile dönemin büyülü gece hayatını bizlere tanıtacak. Henüz film tam adı ve ne zaman vizyona gireceğiyle ilgili bir bilgi olmasa da Jonathan Ullman’ın kısa filmi ile olaya ısınmak mümkün.