T

aşına toprağına kurban olduğumuz İzlanda topraklarının en yetenekli müzisyenlerinden biri olan Ólafur Arnalds, Island Song adını verdiği yeni albümünden ikinci single’ını bir video kliple yayınladı.

En son bu yıl Nils Frahm ile işbirliği yaptığı ve “Trance Frendz” adını verdikleri bir EP ile karşımıza çıkan Ólafur Arnalds, daha önce bestelerini yaptığı şarkıları Island Songs adını verdiği bir proje ile hayata geçiriyor. 7 haftalık bir yolculuğu kapsayan projede Arnalds, her hafta İzlanda’nın başka yerine gidip oradaki lokal müzisyenlerle işbirliği yaparak daha önce bestelerini yaptığı şarkıları kaydediyor. Tüm bu süreci daha sonra belgesel olarak yayınlamak için kayda da alan İzlandalı müzisyen, sık sık Facebook sayfası üzerinden canlı yayın da yapmakta.

Projenin ilk single’ı “Árbakkinn“i Einar Georg vokali eşliğinde geçtiğimiz ay bizlerle paylaşan Ólafur Arnalds, şimdi de “1995” adını verdiği ikinci single’ı ile kapımızı çaldı. İzlanda’nın müthiş doğası içindeki küçük bir kilisede sergilenen performans görüntülerinden oluşan bir video klip ile paylaşılan “1995”i merak edenleri aşağıya alalım.