O

desza 8 Eylül’de yayınlayacağını duyurduğu yeni albümü “A Moment Apart”tan 2 şarkılık atış yaptı.

Çıkardıkları “Summer’s Gone” (2012) ve “In Return (2014) albümleri ve “My Friends Never Die” (2013) EP’sinin yanı sıra Pretty Lights, ZHU, Slow Magic, Sia, Emancipator gibi pek çok sanatçının şarkılarına yaptıkları remiksler ile de kendi müzikal kimliğini inşa eden Odesza, 2017 yılını da kucak dolu yeni şarkılarla geçiriyor.

Geçtiğimiz hafta ilk duyurusuyla birlikte “Late Night” ve ”Line Of Sight” teklilerini yayınlayan Amerikalı duo, içinde buraların yer almadığı tur programıyla birlikte birkaç gün önce iki yeni şarkı daha paylaştı.

Bana göre bu 4 şarkı içerisinden ”Line Of Sight ve “Meridian” öne çıkıyor ama şarkıları dinlerken “yani iyi tabii de”diye başlayan cümlelerle ufak hayal kırıklıkları yaşadığımı söylemeliyim. Dinlerken temel olarak sevmediğim birşey bulamasam da Odesza’dan beklentilerim o kadar yüksek ki mükemmelden biraz uzaklaşınca etrafıma “bir tek bana mı böyle geldi?” diye sormaya başlıyorum.

Bu konuda yorumu size bırakma klişesine girmeden önce aşağıya Odesza’yı ilk kez dinleyenler için efsaneleşmiş şarkılarından bir kaç tanesini paylaşıyorum.