A

BD Başkanı Barack Obama ve First Lady Michelle Obama, People Dergisi tarafından yapılan bir röportajda yılın en iyilerini cevapladı.

Sanatın bir çok alanı ile ilgili sorular cevaplayan ikili, müzik kategorisindeki cevaplarıyla bizleri şaşırttı. “Bu sene en çok dinlediğiniz şarkı neydi?” sorusuna Adele’den “Hello” cevabı beklememize rağmen, First Lady Bruno Mars’dan “Uptown Funk”‘ı, ABD Başkanı ise çok şaşırtıcı bir cevap ile Kendrick Lamar’dan “How Much A Dollar Cost”’u söyledi.

16 Mart’ta yayımlanan “To Pimp A Butterfly” albümünde bulunan “How Much A Dollar Cost” Lamar’ın Güney Afrika’da bir evsizle karşılaşmasını anlatıyor. Uyuşturucu almak için para istediğini zanneden karakter, daha sonra evsizin Tanrı olduğunu fark ediyor.

Bu açıklama ile Beyaz Saray, müzik dolu bir yılı geride bırakmış oldu. Bu sene beklenmedik bir şekilde Spotify hesabı açan Beyaz Saray, üç tane playlist de oluşturmuştu. Obama’nın yaz günleri ve akşamları için birer playlist’inin yanında First Lady de bir playlist hazırlamıştı.

https://youtu.be/CFqFeS_ivZQ