Tam olarak 8 gün sonra yeni albümlerini çıkarmaya hazırlanan Blur’un 2003’ten beri ilk defa tekrar bir araya gelmeleri sanırım epey etki yarattı ki efsanevi grup Oasis’in de birleşeceği yönünde tatlı dedikodular yayılmaya başladı.

Müzik bilgisi, ilgisi, sevgisi veya jenerasyon farkı dinlemeyen bu grubun adını herkes duymuştur, bir kaç şarkısını dinlemiştir, Oasis denince mutlaka bir tepki verecektir. 18 yıllık maceraları boyunca sekiz tane UK 1 numara albümleri olmuş, onbeş NME, dokuz Q, dört MTV Avrupa Müzik ve altı BRIT ödülü kazanmışlar. Üç defa Grammy ödül adaylıkları olmuş ve 2009’a kadar yaklaşık yetmiş milyon albüm satmışlar.

2009’da Liam ve Noel Gallagher kardeşlerinin bir takım anlaşmazlıkları sebebiyle yollarını ayıran grup, Mirror gazetesinde, kardeşlerin barış sağlaması ve ‘Centilmenlik Anlaşması’ yapması ardından grubun bir araya geleceğini yönünde haberler Noel’in menejerinin inkar etmesine rağmen sevenleri arasında büyük bir heyecan uyandırdı. Bir yandan ise grubun ayrılmasından sonra başarılı bir solo kariyere devam eden Liam Gallagher’ın arkadaşları Paul Weller ve Johnny Marr (Smiths’in eski gitaristleri) ise Noel’in böyle bir şeye ihtiyacı olmadığını, şu anda tek başına yaptığı müziğin çok iyi olduğunu, gittikçe de geliştiğini söylüyor.

Bu konudaki gelişmeleri dört gözle bekleyeceğiz, öğrenir öğrenmez (umarız ki güzel) haberleri paylaşacağız. O zamana kadar sizi “Live Forever” ile başbaşa bırakıyoruz.