sadFransa’nın kuzeyindeki küçük bir komünde kurulan grubun hikayesi sizi pek şaşırtmayacak cinsten. Caen’de oda arkadaşı olan gitarist Sofian ve basist Nathan arasında doğan dostluktan başlayan hikaye iki arkadaşın tarzlarını ‘’60’lar Fransız popu, Amerikan garage ve bolca surf’’ olarak tanımlamasıyla devam eder. Maceralarına 2008’de Chocolate Donut’s grubuyla başlayan ikili geçtiğimiz yıl bugünlerde aralarına  solist Melissa Dubourg’u ve baterist Arthur Allizard’ı da dahil ederek Granville’i kurdu. Caen’de bir barda açık mikrofon gecesinde keşfedilen grup ilk albümlerini ‘’Les Voiles’’  4 Şubat 2013’te çıkaracak.

Neden Granville sorusunu ise ‘’Granville Vikipedia’de Normandiya’nın bir komünü. Bizim içinse Normandiya’nın kalesi, denizi ilk kez gördüğümüz yer .Sloganımız şu:’’ Granville, Normandiya’ya Kaliforniya’yı getiren.’’diye cevaplıyor Sofian.

Etkilendikleri isimleri saymaya başladıklarında farklarını ortaya koyabilen bir grup Granville, 1960’ların Yé-Yé tarzını ve tabi beraberinde bu tarzın öncüsü France Gall’i ve akabinde Serge Gainsbourg, Françoise Hardy gibi eski klasikleri, Beach House, Best Coast, Tennis, Blood Orange ve  Grizzly Bear günümüz klasikleriyle aynı potada eritebilen bu etkileşimden kendi tarzlarını oluşturabilen bir grup. Nitekim lafı daha fazla uzatmadan sizi Melissa Dobourg’un çocuksu sesiyle baş başa bırakalım isterseniz.