H

ayırsız kardeş Liam Gallagher‘ın ilk solo albümü ile sahalara geri dönmesiyle ortalığın kızışacağı belliydi. Nitelim öyle de oldu ve Liam’ın “As You Were“ü piyasaya çıkar çıkmaz abi Noel Gallagher, yeni stüdyo albümünü duyurdu. Bu güne kadar üç tekli ile korku salan Noel Gallagher’s High Flying Birds, sonunda “Who Built The Moon?” isimli albümünü yayımladı.

Gallagher’ların sözlü atışmalarını bu yıla kadar fazlasıyla kanıksamıştık. Fakat ne zamanki Liam Gallagher, taş taş üstünde bırakmayan “As You Were” ile çıkageldi, işin rengi değişti. Noel Gallagher, başta Britanya toprakları olmak üzere dünya çapında ses getiren kardeşine bu sefer lafla değil müziğiyle karşılık vereceğini duyurdu ve bugün itibariyle Sour Mash bayrağı altındaki “Who Built The Moon?” isimli albümünü yayımladı. Daha önce “Holy Mountain”, “Fort Knox” ve “It’s A Beautiful World” şarkılarını dinlediğimiz albüm, an itibariyle çevrimiçi dinlenmeye açık. Yılın sonuna gelmişken liste savaşlarından kim galip çıkacak bilmiyoruz ama bu rekabetin en çok bize yaracağı kesin. Sözü Noel Gallagher’a bırakıyoruz.

Bu arada gece yarısı Noel Gallagher’s High Flying Birds‘ın albümü ortamlara düşmeden önce Liam Gallagher, “Come Back To Me” şarkısına çektiği klibi yayımladı. Bu Gallagher dilinde tebrik mesajı anlamına geliyor olsa gerek. Merak edenler aşağıya gelsin.