Ç

ok yakında “ADD VIOLENCE” adlı yeni bir EP ile karşımıza çıkacak olan Nine Inch Nails’ten EP’de yer alan “LESS THAN” kaydı için retrosu bol, bir o kadar da tekinsiz bir video geldi!

Bir süredir kendisini film müzikleri yapmaya adamış olan Trent Reznor ve 2010’dan beri sık sık birlikte çalıştığı Atticus Ross, Nine Inch Nails‘ten bu yıl iki uzun soluklu çalışma bekleyebileceğimizi duyurmuştu. Bunlardan ilki olan “Not the Actual Events“in ateşi daha sönmeden, 21 Temmuz‘da yayınlayacakları “ADD VIOLENCE EP‘sini duyuran ikiliden albümden tadına bakabileceğimiz ilk kayıt “LESS THAN” için bir video geldi.

90’ların sonunda oynayanı bağımlı haline getirdiği söylenen “şehir efsanesi” oyun Polybius‘un modern bir versiyonunu içeren video, daha eskiden Quake gibi yapımlara da müzik yapan Trent Reznor’ın oyun stüdyosu Llamasoft‘a ulaşıp şarkıya özel bir oyun tasarlama fikrini sunmasıyla ortaya çıkmış. Polybius efsanesine saygı duruşu yapan ve şarkının sözlerinin de oyunun odak noktasında gözümüze çarptığı videonun yönetmenliğini de Brook Linder üstlenmiş. Reznor ve Ross ikilisinden “Bu yıl Nine Inch Nails için ne yaptınız?” sorusunun cevabını isteyenleri hemen şöyle alalım: