G

eçtiğimiz aylarda ilk albümü Sabah’ın remix versiyonunu yayınlayacağını duyuran kadife sesli sanatçı Nilipek., 13 parçalık remix albümünü biz müzikseverlerle paylaştı.

20 Mayıs’ta yayınlanan ve toplamda 13 prodüktör/DJ’in tekrar yorumladığı 8 parçayı içeren albüm, elektronik altyapıların gelmesiyle beraber ayrı bir havaya bürünmüş. Duruluğundan ve dinlendiriciliğinden bir şey kaybetmemesiyle beraber dinleyiciye pozitif enerji vermesi bu albümüm en güzel yönlerinden biri.

Nilipek’in albüme iliştirdiği not da çok samimi.

“Önceki albümde sakin sakin dertlerimizi, hikayelerimizi anlatırken, bu sefer bizim derdimizi başkasının nasıl anlatacağına odaklandık.

İtiraf edeyim, özellikle benim için inanılmaz bir deneyim oldu. Bu albümde 13 remix var; 13 remix de müziğe, yaratmaya, bozup yeniden yapmaya dair farklı fikirler içeriyor, sırf bunun üzerine düşünmek bile heyecanlanmamıza yetiyor.”

Evde geçirilen yağmurlu günlerden, güneşli araba yolculuklarına kadar uzanan geniş bir yelpazede dinleyebileceğiniz remix albümünden benim favorilerim ise şöyle;

  1. Sabah – Bonespeak Remix
  2. Gömülür – Can Kazaz Rework
  3. Kınalıada – Kamufle Remix

Mastering’i Kaan Düzarat tarafından yapılan albümü merak edenleri aşağıya alalım.