T

emmuz ayında “Biz kabuk değiştirdik” diye karşımıza çıkan Nihal Piraye, kendilerini “free rock” çatısı altında konumlanarak “Evde Kimse yok” teklisini bizlere armağan etmişti. Yeni şekillerini öpüp koklayıp sinemize bastığımız grup, 7 şarkılık serilerinin ikinci teklisi “Uçaklar ve Elmalar” ile kapımızı çaldı.

Omuzlarına astıkları gitarlı müzik türünden uzaklaşıp sadık dostlarını ritm ve synth’ler olarak belirleyen Nihil Piraye, uzun zamandır beklenen ikinci atışlarını nihayet gerçekleştirdi. 7 kişilik bir grup olarak İstanbul’daki sahnelerin yarısına sığmadığını açık açık gösteren topluluk, büyük oynamaya devam ediyor. Grubun kendi stüdyosu olan KARE Müzikevi‘nde kaydedilen yeni teklilerinin mastering’ini ise The Black Keys, Marilyn Manson, Arctic Monkeys, Beck, Chet Faker gibi hayalı isimlerle çalışan Brian Lucey gerçekleştirdi.

Her yeni şarkıyı bir video klip ile taçlandıran Nihil Piraye‘nin bütün görsel tasarım ve prodüksiyonu Two:ThirtyFive‘a (Tunahan E. Bilgin & İçim E. Şenol) ait. Neymiş bu olay merak ettik diyenleri aşağıya alalım.