Geçtiğimiz yıl Dave Harrington ile ortak projesi Darkside ile önce Çeşme’ye sonra da İstanbul’a konuk olan kıdemli prodüktör Nicolas Jaar‘ın bu yıl da Vesvese organizasyonu ile 28 Temmuz akşamı Çeşme’deki Dusk Alaçatı’da gerçekleyecek Salı Sallanır Sayfiye etkinliğinde performans sergileyeceği haberini almıştık.

Nicolas Jaar, İstanbul’u pas geçmiyor

Hafta içi olması nedeniyle İzmir dışında yaşayanlar olarak uzaktan bakmak zorunda kaldığımız bu etkinliğin geçtiğimiz yılki gibi İstanbul ayağının olup olmayacağını merak ederken müjdeli haber geldi ve Vesvese, Nicolas Jaar‘ın Çeşme performansından bir gün sonra Suma Beach kabininde olacağını bizlere duyurdu. 29 Temmuz Çarşamba akşamı gerçekleşecek etkinlikte Nicolas Jaar’ın yanı sıra Kaan Düzarat, Oceanvs Orientalis ve O.Bee de müziğini dinleyeceğimiz diğer isimler olacak.

4 yıl sonra ilk solo kısaçalar

Mayıs ayında 4 yıllık bir aradan sonra ilk solo kısaçaları ‘Nymphs II’ yayınlayan hemen ardından Sergei Parajanov‘un avangart filmi ‘The Color Of Pomegranates’ için hazırladığı 20 şarkılık soundtrack çalışmasını ücretsiz olarak takipçileriyle paylaşan Nicolas Jaar, son olarak geçtiğimiz ay ‘Swim’ ve ‘Mistress’ isimli iki şarkının yer aldığı yeni kısaçaları ‘Nymphs III’ü bizlerle paylaşmıştı.

Etkinlik | Tixbox