Dört ay önce yayınladığı single “Know This” ile müzik dünyasına çarpıcı ve  gizemli bir giriş yapan Sydney/Avusturalya çıkışlı Nick Hill, uzun süren sessizliğini geçtiğimiz günlerde Yes Please! Recordsdan yayınladığı ilk EP ‘Rut’ ile bozdu.

Üç şarkıdan oluşan ‘Rut’, çoktan ezberlenmiş “Know This” ile başlarken Nick Hill‘in sesinin ilk kez duyanlar adına adeta bir hipnoz etkisi yaratıyor. Hakkında fazla bir bilgi bulunmaması ve “Know This“in bu esrarengiz havaya yaptığı büyük etki sonucu heycanla takip edilen isimler arasında yerini alan Nick Hill, kendine meraklı ve sabırsız bir kitle hazırlamayı başarıyor. EP’de yer alan ikinci şarkı “Silk” Hill’in saf ve temiz sesini ön plana çıkartırken piyano ile birlikte hiç fark ettirmeden giren synth’ler ve vurmalılar şarkıyı zenginleşiyor. EP’ye adını veren şarkı, “Rut” sona saklanmış. Deneysel bir girişin ardından elektronik seslere daha çok yer vermesiyle kendini diğerlerinden ayıran “Rut“, overlap vokallerin clap’lerle uyumu  ve sorgulatan tavrıyla ciddi bir kapanışı da beraberinde getiriyor.

Üzerinde zaman harcandığı ve düşünüldüğü açıkça belli olan ‘Rut’, Nick Hill‘in kariyeri adına sağlam bir temel atıyor ve gelecek için fazlasıyla merak uyandırıyor. Takipte kalın.

FACEBOOK SOUNDCLOUD