Geçtiğimiz yıl Nick Cave And the Bad Seed adı ile 15. stüdyo albümü, ‘Push the Sky Away‘i bizlerle buluşturan Avustralyalı müzisyen, söz yazarı, besteci ve yazar Nicholas Edward “Nick” Cave’in hayatı 19 Eylül vizyona girecek ‘20,000 Days On Earth‘ isimli filmin konusu oluyor. Yönetmen Iain Forsyth ve Jane Pollard‘ın, Cave’in dünya üzerindeki 20,000 gününe odaklandıkları ve Warren Ellis‘in senaryosunu yazdığı belgesel film, yapımcı Madman Films tarafından şöyle tanımlanıyor;

“Drama and reality combine in a fictitious 24 hours in the life of musician and international cultural icon Nick Cave. With startlingly frank insights and an intimate portrayal of the artistic process, the film examines what makes us who we are, and celebrates the transformative power of the creative spirit.”

40 yılı aşan müzik kariyerinde post-punk, gothic, alternative, experimental ve garage rock türlerinde bir çok klasik şarkıya imza atan ve sesiyle yeryüzündeki katmanları oynatabileceğine inandığımız, ellili yaşların yaşayan en cool adamlarından biri olan Nick Cave’in kameranın kendisine dönük olduğu belgesel filmi ‘20,000 Days on Earth’in fragmanını merak edenleri aşağıya alalım!