D

izi dünyasını kasıp kavuran Netflix, son olarak 70’lerin disko ve hip-hop oluşumunu konu alan yeni yapımı “The Get Down” ile karşımıza çıktı. Baz Luhrmann’ın yönetmenliğini üstlendiği yeni dizi, Nas ve Grandmaster Flash gibi isimlerin denetimi altında hazırlanmış.

Son zamanlarda müzik dünyasını konu alan dizilerin sayısı artmaya başladı fakat bu yapımlar gerçekçilik açısından yaşadığı problemler yüzünden pek de beğenilmedi. Bu yüzdendir ki HBO’nun kanatları altındaki geçen senenin büyük projesi Vinyl, ikinci sezonu göremedi. Showtime yapımcılığındaki Roadies ise hala istediği ilgiyi bulabilmiş değil.

HBO ve Showtime’ın denemelerinin ardından Netflix de şansını The Get Down dizisi ile denemeye hazırlanıyor. 70’ler dönemini abartı ile değil tüm gerçekçiliği ile ekrana taşımak isteyen Baz Luhrmann, Nas ve Grandmaster Flash gibi isimlerden danışmanlık alıyor. Justice Smith’in başrol oynadığı yeni dizi NYC’nin iflasın köşesinden dönüp disko ve hip-hop’u nasıl yarattığını konu almakta. Sinema eleştirmenleri tarafından A+ alan The Get Down’un fragmanını aşağıda sizinle paylaşıyoruz.