G

eçtiğimiz ay yayımlanan 6 yeni bölümle ilk sezonunu tamamlayan The Get Down’in Netflix tarafından yapılan açıklamayla tek sezonda sonlandırıldığı duyuruldu. 70’lerin sonunda Bronx sokaklarında disko ve hip hop draması olarak ekrana gelen The Get Down, böylelikle son dönemde yayımlanan müzik yapımları ile aynı kaderi paylaştı.

70’li yılların sonunda Bronx’un tekin olmayan sokaklarında ve yıkık dökük binaların gece kulübüne dönüştürülen depolarında geçen The Get Down‘un ilk sezonundan kalan altı bölüm geçtiğimiz ay itibariyle Netflix üzerinden yayımlanmıştı. Baz Luhrmann’ın yönetmenliğini üstlendiği, getto gençliğinin ilişkilerini, mücadelelerini, zaferlerini ve müziğini odağına alan The Get Down, Nas ve Grandmaster Flash gibi isimlerin danışmanlığında hazırlanıyordu.

Son dönemlerde müzik dünyasını konu alan dizilerin sayısı artmaya başladı fakat bu yapımlar, gerçekçilik açısından yaşadığı problemler yüzünden pek de beğenilmedi. Bu yüzdendir ki HBO’nun kanatları altındaki geçen senenin büyük projesi Vinyl, ikinci sezonu göremedi. Showtime yapımcılığındaki Roadies de bundan farklı değil. Sonuç olarak bölüm başına ortalama 7.5 milyon dolar harcanan Netflix‘in The Get Down yapımı, benzer problemler yüzünden ikinci sezonunu göremedi.

Şimdilik dizi dünyası tutunamayan müzik yapımları ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Umarız gerçeklerden kopuk diziler önümüze gelmeye devam etmez…