H

er ne kadar dışarıdan duyduğumuz seslere karşı kulağımız daha duyarlı olsada topraklarımızdan çıkan heyecan verici projeler de önceliklerimiz arasında. Bunun son örneği ise yaz mevsimine adım atmadan hemen önce ilk albümü “Ambivalans”ı Alman plak şirketi Timezone Records etiketiyle yayımlayan Nejat Dimili oldu.

26 Mayıs’ta tek kişilik dev bir kadro ile hazırladığı (söz, müzik ve prodüksiyon kendisine ait) ilk albümü “Ambivalans“ı yayımlayan Nejat Dimili, 10 şarkıdan oluşan psikolojik bir deneyin içine sürüklüyor bizleri. Şehrin bilinmeyen mahallesine bırakılan turist ruhlu bedenimizi, tekinsiz caddelerde geçirip loş ışıklı sokak lambalarının altında özgür bırakıyor. “Ambivalans“ta her yönüyle keşfedilmeyi bekleyen çok şey var.

Kayıtları Babajim İstanbul Studios & Mastering’de gerçekleşen albümün aranjesi Alpay Vural, mix’i Zeynel Günbek ve Uğur Yelkenci, mastering’i ise Pieter Snapper imzası taşıyor. Albümün ilk video klibi ise “Bazen adlı şarkıya çekildi. Albümün tamamını ve video klibi merak edenleri aşağıya alalım.