S

an Francisco’da yaşayan üç gay arkadaşın yaşadığı ilişkileri, iş ve özel hayatlarını konu alan Looking’in ilk bölümü HBO bayrağı altında 19 Ocak 2014′te yayımlanmış. HBO’nun beğeni toplayan yapımları arasında yerini alan Looking’in başrollerini Boss dizinden ya da Frozen filmindeki seslendirmesiyle tanıdığımız Jonathan Groff (Patrick), Frank Alvarez (Agustin) ve August’tan aşina olduğumuz Murray Bartlett (Dom) paylaşıyor. Dizinin özellikle sahne aralarına ve bölüm finallerine eşlik eden şarkılar hafımıza fazlasıyla yer etti. Biz de boş durmayıp sizinle paylaşmak istedik.

İlk sezonun daha birinci bölümünde Agustin çalıştığı esnada arka planda Amerikalı şarkıcı/söz yazarı Chuck Prophet‘in “White Night, Big City”i duyuyoruz.

Dizinin en çok konuşulan sahnelerinden birinde, Patrick’in otobüste tanıştığı birini ev arkadaşlarına anlattığı o anlara Hercules and Love Affair‘den “Raise Me Up” eşlik ediyor:

Eski erkek arkadaşı Ethan ile kötü bir şekilde ayrılan Dom, bir kafede aniden onunla karşılaşıyor ve ikili eski günleri konuşmak için masaya oturuyor. İki eski sevgilinin hatıralarını Gayle Skidmore‘un Paper Box” şarkısı eşliğinde takip ediyoruz.

Patrick ve Augustin seks işçiliği ile ilgili derin bir sohbete dalmışken Jonathan Wilson‘ın “Can We Really Party Today?” şarkısı izleyenlere başka bir mesaj da iletiyor.

Patrick ve Richie sarhoş olduktan hemen sonra birbirlerine karşı duydukları yoğun hislerle Sylvester‘ın “I Need Somebody To Love Tonight” şarkısı eşliğinde dans ederler.

Patrick ve Kevin, yakın zamanda gerçekleşen Folsom Sokak Fuarı hakkında pencere kenarında konuşurken tam da sokak modasına uygun olarak Latroit‘in “I Want More” şarkısı çalar.

Agustin ve Frank yatak odasına doğru ilerlerken Kauf‘tan gelen “The Closest, sevişme öncesi ruhumuza dokunuyor.

İkinci sezonda; klişelerden kaçınan, hayatını biraz daha farklı ve eğlenceli hale getirmek isteyen Patrick, öğle yemeği esnasında mutfakta bir şeyler atıştıran Agustin ve Dom ikilisine Kevin ile gerçekleştirdikleri geziyi anlatır. Bu senin müzik eşlikçisi ise Caribou’dan Can’t Do Without You” olur.

Kevin, Patrick’in önünde kur yaparken bir yandan dans ediyor ve Take That‘ten “Do What You Like”ı mırıldanıyor.

Patrick, HIV testi için mağazaya gittiği esnada Pattern’in Burning Man” şarkısı eşliğinde olacakları heyecanla bekliyoruz.

Patrick, mastürbasyon yaptıktan sonra derin bir nefes alıyor ve Facebook’a göz gezdiriyor. Richie’nin alacağı kamyon için yanında birini götüreceğini öğreniyor. Tam o anda kulağımıza Death in the Afternoon‘in Let’s Talk” şarkısı çalışıyor.

Final şarkımızı, Patrick’in yine dans ederken ama ilk iki sezon boyunca en mutlu olduğu anda tamamlıyoruz. Bu unutulmaz senin müziklerini ise Katrina & The Waves‘in “Walking on Sunshine” şarkısı üstleniyor.

Bonus: Looking’in filmini henüz izlememiş olanlar için geliyor; Young Kato – “Just Say The Word Away”

Bu arada Looking‘in iki sezon boyunca bütün bölümlerde çalan şarkıları HBO’nun aşağıdaki Spotify playlist’inden göz atabilirsiniz: