B

u hafta tüm dünyada “Akıl Sağlığı Farkındalığı Haftası”. Noisey, haftanın önemine dikkat çekmek için sosyal anksiyete çeken iki önemli müzisyenin hayatını anlatan başarılı bir kısa film çekti.

Çoğumuz “Rockstar Hayatı” yaşayan bir çok önemli müzisyenin yaşantısına imrenmişizdir. Sürekli partilediklerini, güzel insanlarla yattıklarını ve uyuşturucu kullanarak yaşanılabilecek en güzel hayatı tattıklarını hayal etmişizdir. Fakat imrendiğimiz o isimlerin hayatını mercek altına aldığımızda durumun hiç de böyle olmadığını anlıyoruz.

Noisey, “Akıl Sağlığı Farkındalık Haftası” için İngiltere’nin önemli gruplarından The Coral’ın solisti Bill-Ryder Jones ve The Music’den Rob Harvey ile beraber çarpıcı bir çalışmaya imza attı. Sanatçıların sosyal anksiyetesini anlattığı kısa film, yanlış tedavi ve uyuşturucu tüketimden kaynaklı durumun daha da kötüye sürüklediğinin altını çiziyor. Noisey’in bu doğrultuda hazırladığı “A Light Went Out”u izlemek isteyenleri aşağıya davet ediyoruz.

Ayrıca Noisey’nin “Akıl Sağlığı Farkındalık Haftası” için çıkardığı diğer projelere bakmak isteyenler buraya tıklayabilir.

Siz de benzer durumlardan etkileniyorsanız buradan yardıma ulaşabilirsiniz.