O

gilvy & Mather İstanbul ve FFW Creative Audio‘nun ortak projesi “Algı Değişimi” isimli internet sitesi, müziğin algıyı nasıl etkilediğini bir video ve fonda değişen dört şarkı üzerinden basitçe bizlere gösteriyor.

Son dönemde reklam dünyasına ürettikleri müziklerle sıklıkla karşımıza çıkan FFW Creative Audio, hali hazırda bu yönde algımız üzerine çalışmalar yapmakta. Müziğin ön plana çıkması sadece reklam dünyasında değil, sinema gibi bir çok farklı alanda da değerini arttırmakta. Bu yüzdendir ki sıklıkla önemli sanatçıların sadece filmlerin soundtrack’leri için şarkı üretmesi durumuyla karşılaşıyoruz.

Müziğin görsellik içinde algıyı yönetmede ne denli etkiliği olduğunun farklıda olan Ogilvy & Mather İstanbul, FFW Creative Audio ile hazırladığı projede, bir tane mikro site oluşturup içine 1 dakikalık sabit planda çekilen bir video yerleştirilmiş. Bu videoya fon müziği olarak 4 farklı modda şarkı opsiyonu eklenerek farklı altyapı ve tempolar ile algının nasıl değiştiği basitçe gösterilmiş. Siz de hazırlanan bu “Algı Değişimi” projesini şuradaki adresten deneyimleyebilirsiniz.