İngilizceyi henüz bilmediğim zamanlardı ve dinlediğim şarkıcıların, grupların nasıl telaffuz edildiğine dair hiçbir fikrim yoktu. İşte David Letterman hayatıma bu şekilde giriş yaptı. 33 yıldır, dinlediğimiz herkesi stüdyosunda ağırlayan, NBC’deki ‘Late Night With David Letterman’ programının sunucusuna biz de güle güle demek istedik. Müzikle yatıp, müzikle kalkan insanlar olarak, bilgi birikimimizde David Letterman’ın katkısı göz ardı edilemez. Bu yüzden biz de geçmişten günümüze, en iyi David Letterman müzik performanslarını sıraladık. Videoları izlerken David Letterman’a dikkat edin. Gencecik bir adam olarak başladığı televizyon kariyeri nasıl bitiriyor.

1. R.E.M. – 1983

Her şey eski, her şey yeni bir dönem. R.E.M. patlamaya hazırlanırken Letterman’ın konuğu oluyor.

2. Bon Jovi – 1993

Zaman ne kadar çabuk geçiyor. Bakın Bon Jovi anlatsın.

3. Whitney Houston – 1985

Whitney Houston’ın kariyerinin en önemli sahnelerinden biriydi bu. Ayrıca siyahi bir sanatçının ilk defa bir gece şovunda yükseldiği gün olarak tarihe geçti.

4. Sonny and Cher – 1987

Pop ikilisi evliliklerini bitirdikten sonra ortalarda çok görünmedi ta ki sıra David Letterman’a gelene kadar. Bu da en iyi performanslarından biri.

5. Madonna – 1994

İki gün önce Instagram hesabından Madonna bu güne ait bir fotoğraf paylaştı. Madonna ve iç çamaşırlarıyla ilgili bir röportaj. Bir kez daha zamanın ne kadar hızlı geçtiğine üzülebiliriz.

6. Radiohead – 1997

Bu yıllarda Radiohead İngiltere’deki yükselişini sürdürüyordu fakat Amerika’da hala Creep’i yapan grup olarak biliyorlardı. David Letterman’dan sonra Amerika maceraları da hak ettiği yere ulaştı.

7. Adele – 2011

Adele’in parladığı sene, yine yükseliş sahnesi aynı; Davd Letterman

8. Future Islands – 2014

Tek kelime ile muhteşem. David Letterman da artık yaşlı.

9. Bob Dylan – 2015

Bob Dylan, Letterman’ın her önemli gününde o sahnede yerini aldı. Veda ederken de…