S

anki biri “devam” tuşuna abanmış da üstümüzdeki kültür-sanat durgunluğunu ortadan kaldırmış gibi bir hareketlenme var. Sadece ben değil herkes farkında. Galvaniz gibi “İhtimallerin heyecanına üzülüyorum.” dememek için biraz temkinli yaklaştım. Ama yok, harika bir gidişat var. Dört bir yandan etkinlik yağıyor. Festivallere baktığımızda da her tarzın kendine ait oldukça kapsamlı programları var. Bize düşen yaz tembelliğine kapılmayıp gidebildiğimiz kadar etkinliğe gitmek. Çünkü etkinlikler durunca depresyona giren yine biz oluyoruz. İlla İstanbul’da kalmanıza da gerek yok, Çeşmesi Bodrumu çok ayrı çok özel festivallere hazırlanıyor. Elemental Sound bunlardan sadece biri! Benim dikkatimi çekme sebebi ise; kürate müzik programı ve bizi elementlere döndüren atölyeleri. O yüzden Elemental Sound’u şöyle bir anlatayım istedim.

Yeni şarkıları ve canlı performansıyla; David August 

Festivalin Instagram hesabına bakarken dikkatimi en çok çeken haber David August’un yeni şarkıları ve canlı performans konsepti ile geliyor olması. Oldukça elektronik ve Alman olan David August’un farklı enstrümanlar ve seslerle ortaya   karşımıza çıkaracağına eminim. Bunu kaçırırsam kendimi de affetmem.

Line-up mı Tarhana çorbası mı?

David August ve ekibi derken line-up’ı elektronikle sınırlı sanmayın. Kocaman bir etnik birikime sahip Light in Babylon, synth’leriyle diz çöktürecek Mind Shifter, zihin açan tekno müzikleriyle HVOB, hipnozun dibi Islandman, dansın kralı Unders ve daha birçok farklı tarzdan müziklerle dolu bir line-up, Bodrum Xuma Village’da bizi bekliyor.

Atölyeler

Dürüst olmam gerekirse önceliğim her zaman müziktir. Hayatımda hiçbir festivale atölyeleri yüzünden gitmedim. Gitmeyi de düşünmüyorum ama Elemental Sound’daki atölyeler tamamen doğanın gücünü hatırlatmak üzerine seçilmiş. Doğal sabun, bitkilerle şifa, dans ve ses gibi farklı konularda bir sürü atölye var. İnsanın iştahını kabartan ve “atölyelerden gerçekten bir şeyler öğrenebilirim” dedirten cinste bir program var. Dört farklı sahnesi olan festivalden daha fazla isim duyuracak gibi görünüyor. Bekleyip göreceğiz.