H

er ne kadar geçtiğimiz yıl çıkan son albümleri “Wilder Mind” ile indie-folk topraklarından ayrılıp çoğumuzun kabullenemediği alternatif rock/indie pop diyarına dikey ve başarısız bir geçiş yapsa da Mumford & Sons, bugüne kadar “En İyi Albüm” dalında Grammy dahil bir çok ödülü cebine koymuş bir grup. Konumuz ise Mumford & Sons’un Güney Afrika’da çekilen South Africa: Dust and Thunder isimli konser filmi. 8 Kasım Salı günü gösterime girecek olan film 3C1M‘in katkıları ile dünya ile aynı anda Zorlu PSM SkyLounge‘da düzenlenecek özel bir etkinlik ile müzikseverlere sunulacak.

Son albümlerinin ardından turneye çıkan grup, rotasını uzun süredir kendilerini bekleyen Güney Afrika’nın Johannesburg şehrine çevirdi. Yoğun ilgiyle karşılaşan grubun konseri, şimdiye dek The Rolling Stones, Led Zeppelin, Aerosmith ve Oasis gibi gruplarla çalışan Dick Carruthers‘ın yönetmenliği ile kaydedildi. Mumford & Sons, turne boyunca sergilendikleri en iyi performansı, South Africa: Dust and Thunder, isimli konser filmi ile sevenleri paylaşmaya amaçlıyor.

8 Kasım Salı günü saat 20.00‘da başlayacak etkinliğin öncesinde ve sonrasında Radyo Eksen DJ‘leri ile Mumdford & Sons‘ın konser filmine giriş yapacağız.

Şimdilik fragman ile yetinmek isteyenleri aşağıya alalım.

Etkinliğe ulaşmak isteyenlerin yeri ise şurası