İskandinav dans triosu Robyn ve Röyksopp‘un ortak çalışması ‘Do It Again EP‘sinden yeni haberler var! Zaten bu mini EP’yi yayınladıkları zaman, yepyeni şeylerin sadece bir başlangıcı olduğunu söylemişlerdi. Kısaca, bir araya geldikleri ilk andan itibaren tüm müzik dünyasına umut saçıyorlar.

Çıldırmış dansları, mütevazi hareketleri, çocuk İngilizcesi ve oturmuş karakteriyle Rave Mag camiasında teyze olarak adı anılan Robyn ve hem koca ayakları hem de eşi benzeri olmayan bass’larıyla tüm buzulu parçalayabilecek Röyksopp, asla durmasa kimsenin kalkıp da “Bunlar neden durmuyor?” diye soracağını sanmıyorum. Son aylarda attığım her adımda, gittiğim her yolda mutlaka onlara da uğruyorum. Hiç korkmadan kulaklarım onlara emanet. Sizin de öyle biliyoruz!

Röyksopp ve Robyn’in verdiği “yolun başı” sözünü neredeyse unutuyorduk ki, albümün vasiyeti, Monument Röyksopp’un tekrar üzerinden geçtiği bir haliyle karşımıza çıktı. Monument, basların harmanı ve ritmlerin taçlandırmasıyla yepyeni bir pırlanta halini aldı. Merak edenleri aşağıya alalım;