R

ooftop’larda şahane tech house şarkılarla keyiften öldüren, karanlık kulüplerde pure techno setleriyle seyirciye ateş eden, live setlerinde klavye delikanlılığını çok iyi beceren Mobilee Records’un dahi çocuğu Rodriguez Jr., 9 Aralık Cuma gecesi indigo kabinine geçecek.

Sürekli kaliteli şarkılar üretmeyi kendine görev bilmiş bu adamı önce Laurent Garnier’in plak şirketi keşfetse de, şahsen 2009 model şarkısı “Kids of Hula” şarkısıyla tanıdım. Derken Berlin menşeili plak şirketi Mobilee Records’un patroniçesi Anja Schneider elini çabuk tutup plak sever Fransıza boş mukaveleye imzayı attırdı.

O zamandan beri hiçbir yılı EP’siz geçirmeyen Rodriguez Jr. asıl patlamayı Mobilee Records’tan çıkardığı 11 şarkılık “Bittersweet” albümü ile yaptı. Albüm, “Bittersweet”, “Bagpipe Women”, “Los Matadores” ve Cari Golden vokalli “Music Don’t Lie” gibi gülümseten tınılar ve alttan gelen sallandırmalı basları barındıran kusursuz bir içeriğe sahip. Her birinde tam 12’den atış yaptığı EP’leri, şirketten kankaları Pan Pot’un “Captain My Captain”ına, Booka Shade, Max Cooper ve Stephan Bodzin’in şarkılarına yaptığı remiksleri ile esas oğlan, insanları epey dans ettirdi.

Geçen sene burada yayımlanan röportajında kendinden ve müziğinden bazı sırlar vermişti. Yıllar içinde tarzını Detroit ve Chicago techno’dan, tech house ve şimdilerde bazen house’a bile kaydırabildiğini görebiliyoruz. Gördüğünüz gibi şarkıları saymakla zor bitecek gibi görünen Rodriguez Jr.’i İstanbul’da daha önce 2 kez dinledim. Kabindeki enerjisi ve sempatikliğiyle, indigo ambiansı ve ses sisteminde bir üçlüyü fazlasıyla hak ediyor. 9 Aralık Cuma akşamı bize şapkadan hangi tavşanı çıkaracağını hep birlikte göreceğiz.

Sizi geceye hazırlayacak, onun yılların eskitemediği efsane live performansı: