2013 yılından beri aktif müzikal kariyerine Låpsley mahlasıyla devam eden genç yetenek Holly Lapsley Fletcher, geçen senenin ekim ayında XL Recordings bünyesine girdikten sonra ilk resmi kaydı “Understudy” ķısaçalarını yeni yılda yayınlayacağını duyurmuştu. Låpsley, ardından BBC Sound of the Year 2015 listesinde yer alarak dikkatleri iyice üzerine topladı.

‘Understudy’ kısaçaları geçtiğimiz günlerde dinleyiciyle buluştu. Fletcher genel olarak son yıllarda popülerleşen, R&B – Soul – Electronica eksenli sound konusunda kısa ama başarılı bir güzelleme yaratmış. Elektronik müziğin minimal tarafını müziğine aktarırken sıkıntı yaşamıyor. Yer yer ambient dokunuşları, basit ama etkili piyano pasajlarıyla da bu kısaçalarını daha da çeşitlendirmiş. Kendi vokalinin yanında R&B vokal sample tekniğiyle de birden çok sesli bir aranjmanla da süslemiş. Bu yarattığı etkili müziğin XL Recordings etiketiyle yayınlanması hiç şaşırtıcı olmamakla birlikte bize artık standart kalıpların miyadının tamamen dolduğuna da işaret ediyor.

Bu sene ve önümüzdeki yıl ismini daha fazla duyacağımız Låpsley, gayet dişe dokunur bir çalışma ile güzel bir başlangıç yapıyor.