İ

ki yıllık bir ara verecek olan efsanevi Glastonbury’nin kurucularının yarattığı alternatif festival Variety Bazaar’ın ne zaman yapılacağı nihayet kesinleşti!

40 yılı aşkın süredir Worthy Farm‘da düzenlenen Glastonbury‘nin, önümüzdeki iki yıl boyunca ara vereceği ve 50. yaş gününde geri döneceği konuşulmuştu geçtiğimiz haftalarda. Glastonbury‘nin arkasında bıraktığı bu bol çamurlu boşluğu dolduracak olan alternatif festival Variety Bazaar ise adım adım yaklaşıyor! Festivalin kurucularından Emily Eavis, festival mekanının henüz kesinleşmediğini, ancak 2021‘de düzenlemeyi planladıkları Variety Bazaar için şu sıralar ekipçe üç farklı lokasyonu incelediklerini belirtti.

Odak noktası olarak yine müziğe yer verecek olan ama yan etkinlikleriyle de ses getirmesi planlanan festivalin, ilerleyen senelerde de düzenli olarak Glastonbury ile birlikte yürütülmesi bekleniyor. Bu detaylara ek olarak Variety Bazaar‘ı bir de kurucu efsaneler Michael ve Emily Eavis‘in ağzından dinlemek isteyenleri şöyle alabiliriz: