Avrupa’da festivaller dur durak bilmezken biz bu sefer sizi Almanya’ya, Berlin’in biraz güney batısında “The City of Iron” Ferropolis‘e götürüyoruz: Başlıktan da anlayacağınız üzere Melt! 2015‘e. Elektronik odaklı olsa da birçok tarzı içinde barındıran, geniş müzik yelpazesiyle Berlin müzik sahnesinin bir nevi aynası olan Melt! 2015’e biraz farklı bir açıdan yaklaşmak istedik.

Genelde hep elektronik müzik sahnesiyle bilinen bu festival için biz kendimize “Melt! elektronikten öte de nedir?” sorusunu sorup festivali bu açıdan, fakat elektronik müziği de tam olarak rafa kaldırmadan ele almaya karar verdik. Pre-Party’si ile bize bugün merhaba diyip pazartesi gününe kadar sürecek ve bu sene 18.si gerçekleşecek olan Melt!, geçmiş senelerde James Blake, Woodkid, Chet Faker, Portishead, Lana del Rey, Pet Shop Boys, Bloc Party, Mando Diao, Franz Ferdinand, Editors, Paul Kalkbrenner, Kasabian, Metronomy, Moderat, Oasis, Tiga, Travis, Hurts, The xx gibi isimlere yer vermisti.

Sleepless Floor isimli 24 saat müzik yayının da olduğu 8 sahneli Melt!’de bu sene; Alle Farben, Ellen Alien, Nies Frahm, Alt-J, Flume, Kylie Minogue, La Roux, London Grammar, Mogwai, Santigold, Jamie xx, Jon Hopkins, Ellen Allien gibi isimler performans sergileyecek ve Ferropolis‘te yazın bu civarlara nihai gelişini kutlayacak.

Tüm festival süresince festivalin görsel paylaşımlarını, festival sonrasında ise konsept projemizi Rave Mag’in Twitter ve Instagram üzerinden takip edebilirsiniz. 

Festivalin tüm programına buradan ulaşabilir, canlı takip isteğinizi de buradan giderebilirsiniz.