Manic Street Preachers, Eylül’de çıkacak 11. stüdyo albümleri “Rewind the Film”in ilk klibini isim annesi Rewind the Film için yayınladı.

Albümle-aynı-adı-taşıyan-parça demenin zevkiyle herkese 15 saniyeliğine Kral TV VJ’i olma keyifini yaşatan şarkı koca albüme ismini vermişken biz ona bir klip vermişiz çok mu diye düşünen grup, bu anlayışla yola çıkınca son zamanların söz ve müzikte verilen mesaja uygun atmosfere ve görüntülere sahip işlerinden birini kotarmış. Verilen mesajın ne olduğunu soracak olursanız “Remember when you were young, you shone like the sun”ın retweet edilmiş versiyonu olduğunu söyleyeceğimiz konusunda da baştan uyaralım ki sormak bile istemeyin.

Orta yaş krizinin geliyorum diyeni formundaki albüm öncesi sunulan bu 6.5 dakikalık şahaneliği dikkatle incelerseniz büyük ustalıkla gizlenmiş olan yaşlılık, gençliğe özlem, yaşlılık, yaşlılık ve finalde de bir miktar daha yaşlılık temalarını sezmeniz mümkün.

Pulp’layken ayrı, soloyken ayrı güzelliklerin insanı olan Richard Hawley ve bas sesinin de hizmetlerini sunduğu şarkının biraz yaşlılıktan dem vuran [Daha önce bahsetmiş miydik? Küçük bir ayrıntısı olduğu için gözden kaçmış olabilir de] klibi şu şekilde;