Paris Combo, vokalde Belle Du Berry ,gitarda Potzi, bateride François Jeannin, kontrbasta Emmanuel Chabbey ve trompet-piyano ikilisinde David Lewis’in olduğu 1995’te Paris’te kurulmasına rağmen farklı kökenden müzisyenleri bir araya getirmeyi başaran gruplardan. Esasen post-punk türüne hakim solist Belle du Berry’nin, jazz’a yatkın Çingene gitarist Potzi ve Françoise’nın bir araya gelmesiyle şekillenen grup 1997 yılında Boucherie Productions’tan ilk albümleri olan “Moi mon ame et ma conscience’’ı çıkarırlar. 99’da çıkardıkları ‘’Living Room’’ albümleriyle tanınmaya başlayan grup son albümlerini 2013 yılında çıkarmayı planlıyor. Bu süre zarfında turneye çıkan Paris Combo 19-20 Aralık’ta Garanti Caz Yeşili kapsamında Babylon’da sahne aldı.

Bütün bu android bilgiler bir yana 19 Aralık akşamı Babylon sahnesine. Hava koşulları nedeniyle tahmin edilenden daha az kişi gelmesi üzücü olsa da bu az sayıya rağmen çoğu konsere taş çıkaracak bir performans sergiledi Paris Combo. Gece boyunca çaldıkları 20 şarkının hepsine dans ederek karşılık veren oldukça canlı bir kitle yaratan grup, bundan fazlasıyla etkilenmiş olacak ki solistlerinin küçük bir molası haricinde mola vermeden sahnede kaldılar. ’’Ubiquite’’ ile başladıkları konseri sırasıyla ‘’Je rêve encore’’ ve ‘’ Moi mon ame et ma conscience’’ı söyleyerek sonlandıran grup, şarkı aralarında seyirciyle kurduğu iletişim ve nazik tavırlarıyla bir kez daha ruhumuza seslendi.

Bu soğuk günlerde bile beni sığınağımdan dışarı çıkaran bu büyülü sesi ve altın çağın kabare dokunuşunu bir de ben duymak istiyorum diyorsanız sizi dansa davet ediyor ve sahneden çekiliyoruz.