Yaz başında çıkardığı albüm ‘I Never Learn‘ isimli albümünün en kanlı taşına, en ama en başarılı şarkısını Lykke Li biraz gecikmeli de olsa klipledi. Konserlerinden ancak fırsat bulduğunu yakın takipçileri bilirler.

Albüm üçlemelerinin sonuncusu ‘I Never Learn’ sonrası verdiği röportajlar ve üzerine tuz gibi dökülen ruh hali bana “İnsan bir yerde ölmeli” dedirtti. Çünkü Lykke Li büyüme lanetinin yanında bir de sevginin en acı halini çekiyor aylardır. Ortaya böyle şarkılar çıkarması oldukça doğal.

‘Gunshot’ albümün zehirli ama değerli taçlarından biri. Zehrin ve kurşunun yaşatacağı her şeyi yaşatıyor dinlerken. Damarlarınızdan şüphe ediyorsunuz. İşte o şarkı için çekilen klip bize Lykke Li’nin “Yer yarılsa da içine girsem” dediğinin kanıtı oldu. Günümüz sapkınlıklarını da eleştiren bir yanı var klibin. Yüzünün beyaz olması tamamen zehirden kaynaklanıyor. Dans hareketleri de kurşunun yaratacağı sancılarla ortaya çıkan hareketlere benziyor. Saygı duyuyoruz Lykke Li’ye, sonsuz saygılar. Ayrıca ölmesin. Sırada kabullenme ve geçiştirme var çünkü.

‘Gunshot’ aynı zamanda Peugeot reklam müziği olarak da kullanıldı. İyi seyirler!