G

eçtiğimiz ay haberini yaptığımız ve alınacak kararı yakından takip edeceğimizi duyurduğumuz Londra’nın ünlü gece kulübü fabric için Islington Konseyi sonunda kararını açıkladı. Alınan karara göre fabric’in işletme lisansı elinden alındı!

Dokuz hafta içinde iki 18 yaşında gencin yüksek dozda uyuşturucu kullanımından dolayı hayatını kaybettiği Londra’nın ünlü gece kulübü fabric için önce polis soruşturması başlatılmıştı. Soruşturma süresince kapalı kalacağını duyuran fabric, ardından Islington Konseyi’nin 6 Eylül’de vereceği kararı beklemeye başladı. Bu süreçde kapalı kalmaya devam eden ve elektronik müzik sahnesindeki DJ/Prodüktörlerden çokça destek alan fabric için karar geçtiğimiz günlerde açıklandı.

Daha önce change.org üzerinden kapatılmaması için kampanya başlatan ve 150 binden fazla imza toplayan fabric’in bu hareketi de konseyin kararını değiştirmesine engel olmadı. Bir süre önce yine konsey tarafından yetersiz güvenlik önlemleri nedeniyle lisansını kaybetme noktasına gelen fabric, açtığı davayı kazanarak yoluna devam etmişti. Bakalım durum bu sefer de aynı mı olacak?