S

on dönemlerde sıkıntılı günler gören Londra mekanları kervanına Shapes de katıldı. 30 Temmuz’da kapanan Shapes’in kurucuları Sadiq Khan’a şehrin gece hayatını kurtarması için seslendi.

Hackney’nin renkli mekanlarından Shapes 2 yıllık macerasına 30 Temmuz’da son verdi. Basında dönen haberlere göre mekan, yıl içerisinde gerçekleştiği iddaa edilen bir tecavüz olayından dolayı kapılarını kapatma kararı almıştı lakin Shapes’in kurucularından Seb Glover bunun yalan olduğunu, asıl nedenin belediyenin gece kulüplerine yaptığı baskı olduğunu söyledi.

Bu sene Londra’nın başına geçen Sadiq Khan, seçim propagandasında Londra’nın gece hayatına yönelik planlamalar yapmaya söz vermiş ve geceyi tekrar canlandıracağını söylemişti fakat son zamanlarda yaşanan olaylar pek umut verici gözükmüyor.
Seb Glover Khan’ı şu sözlerle eleştirdi:

“Shapes’in kapanması ile birlikte yüzlerce insan işini kaybetti, bir çok sosyal program durduruldu ve Londra’nın gece hayatı büyük bir darbe aldı. Sadiq Khan’ı sözünü tutmaya davet ediyor, planlama bölümünün ve polis ekiplerinin etik olmayan hareketlerini denetlemesini talep ediyorum.”